KONST / Litografier / Färglitografi 13809141
*
nr 1380 9141
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 55/150, daterad 1990. Bladets mått: 55x39 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2021
kl 20:38:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 21:45:24
1
100 kr
15/2 23:23:53
2
200 kr
16/2 10:48:55
1
200 kr
16/2 10:48:55
2
200 kr (Budbetjänt)
19/2 13:32:42
3
400 kr
20/2 09:31:31
1
300 kr
20/2 09:31:31
3
350 kr (Budbetjänt)
20/2 09:31:45
1
400 kr
20/2 09:31:45
3
400 kr (Budbetjänt)
20/2 15:49:06
1
450 kr
22/2 16:47:29
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Rodhe
nr 1380 9141
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 55/150, daterad 1990. Bladets mått: 55x39 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 21:45:24 | 1 | 100 kr |
| 15/2 23:23:53 | 2 | 200 kr |
| 16/2 10:48:55 | 1 | 200 kr |
| 16/2 10:48:55 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 19/2 13:32:42 | 3 | 400 kr |
| 20/2 09:31:31 | 1 | 300 kr |
| 20/2 09:31:31 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 20/2 09:31:45 | 1 | 400 kr |
| 20/2 09:31:45 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 20/2 15:49:06 | 1 | 450 kr |
| 22/2 16:47:29 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



